DRUGA PATRONKA PARAFII - MATKA BOŻA RÓŻAŃCOWA - parafia bałoszyce

DRUGA PATRONKA PARAFII - MATKA BOŻA RÓŻAŃCOWA

Jak co roku w październiku przeżywamy w parafii odpust ku czci naszej drugiej patronki. Liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej to wyraz wdzięczności Kościoła dla Bożej Rodzicielki za opiekę nad Nim za pośrednictwem tej właśnie modlitwy. Siła i potęga Różańca to hołd składany Bogu i Jego Matce. To modlitwa obdarzona szczególnym znaczeniem duchowym i błogosławieństwem.

Przypomnijmy :
Święto Matki Bożej Różańcowej zostało ustanowione i wprowadzone przez papieża Piusa V, aby upamiętnić zwycięstwo floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi pod LEPANTO 7 października 1571 r. Z czasem odmawianie Różańca stało się powszechne i obowiązkowe w całym Kościele a październik stał się miesiącem tej właśnie modlitwy. Jesteśmy parafią obdarzoną szczególnymi łaskami. Czuwa nad nami Święta Rodzina i Matka Boża Różańcowa.
W nasze święto parafialne uroczystą Mszę poprzedzoną wspólnym odmówieniem Różańca, odprawili w intencji wszystkich parafian: ks. prałat Stanisław Cieniewicz i ks. Wiesław Szymankiewicz. Poświęcone zostały RÓŻAŃCE dzieci Pierwszokomunijnych. Modlono się podczas Mszy o zawiązanie w parafii kolejnych Róż Różańcowych, które za pośrednictwem Matki Bożej wypraszałyby potrzebne łaski dla naszych rodzin, wspólnoty chrześcijańskiej, Ojczyzny i Kościoła.